A gránátalma emberi szervezetre gyakorolt pozitív hatásai felbecsülhetetlenek.
Dr. Michael Aviram, a haifai egyetem professzora egyes gyógynövények és gyümölcsök szív-, és érrendszerre gyakorolt hatását kutatta. Ő az, aki először bizonyította a vörösbor koleszterin-csökkentő hatását. A gránátalma vizsgálata során azonban még erősebb hatásról számolt be, ami a szív-, és érrendszert illeti. A gránátalma hatásosnak bizonyult az érelmeszedés ellen. Az egy dolog, hogy a megelőzésben milyen hatékony, de a már meglévő lerakódások egy részétől is megszabadította az érfalakat, így a kutatásban résztvevő betegeknél az érszűkület 35%-kal csökkent egy év leforgása alatt.
A gránátalma rendszeres fogyasztása csökkentette a LDL “rossz” koleszterin szintjét és emelte a HDL “jó” koleszterinét.
A vérnyomásra gyakorolt hatása is elképesztő: laboratóriumi körülmények közt már 2 hét alatt csökkentette a szisztolés vérnyomás mértékét.
A gránátalma gyulladásgátló, baktérium-, vírus-, és gombaölő tulajdonsággal is rendelkezik. Képes felvenni a harcot a Candida fertőzéssel is!
Háromszor több antioxidánst tartalmaz, mint a vörösbor, a zöld tea vagy az áfonya.
Egy hormonszerű, ösztrogénhez hasonló anyagot is tartalmaz, aminek segítségével a változókori nehézségeket könnyebben átvészelhetjük.
És itt még mindig nincs vége a gránátalma áldásos hatásainak! Azonosítottak benne egy ellagsav nevű anyagot is. Az ellagsav gátolja a daganatos sejtek osztódását elsősorban emlőrák, bőrrák, prosztatarák és tüdőrák esetén. Az ellagsav a glükózhoz (cukor) kötődik, a rákos sejtek pedig 15x több glükózt vesznek fel, mint az egészséges sejtek. Az ellagsav így a glükóz hátán, amolyan trójai falóként kerül be a rákos sejtekbe és ott megakadályozza a sejtek osztódását, a daganat növekedését.
A gránátalma egyedül is megállja a helyét, ez nem vitás. Létezik azonban a keletnek még egy kincse, amivel együtt verhetetlen párost alkotnak. A neve Jiaogulan, de találkozhattál már vele gynostemma, gulan vagy ötlevelű ginzeng fedőnév alatt is. Ez egy kúszónövény, melynek a levelét használja a kínai népi gyógyászat. Hatásai a gránátalmáéhoz hasonlóak, eredményességét tudományos kutatások sora bizonyítja.
Legjobb tulajdonsága, hogy rendkívül erős adaptogén. Ez azt jelenti, hogy ott és abban segít a szervezetnek, ahol és amire szüksége van. Egyensúlyba hozza a szervezet működését. Vegyük például a szív-, és érrendszerre gyakorolt hatását. A jiaogulan a megfelelő szintre állítja be a vérnyomást, akár magas, akár alacsony volt eredetileg. Egy klinikai tanulmány szerint a kutatásban résztvevő jiaogulant fogyasztók 82%-a jelentős vérnyomáscsökkenésről számol be.
A gránátalmához hasonlóan a jiaogulan fogyasztása is csökkenti a LDL “rossz” koleszterin szintjét és emeli a HDL “jó” koleszterinét.
A benne lévő gipenozidok növelik a szívizom összehúzódó-képességét, tehát javítják a szívműködés hatékonyságát, hiszen így a szív kevesebb munkával képes a vért keringetni.
A jiaogulan adaptogén tulajdonságát a következő példa is hűen mutatja: Ha sportolóknak, verseny előtt adják, akkor a sportolók energetizáltnak érzik magukat, élesebb reflexekről számolnak be és kevésbé izgulnak verseny előtt. Ha álmatlanságban szenvedők fogyasztják, akkor segíti őket a pihentető alvásban. Egyszerre képes tehát felpörgetni vagy megnyugtatni, attól függően, hogy mire van épp szükségünk.
A bronchitis (hörghurut) kezelésében is verhetetlen. Két tanulmány is egybehangzóan állítja, hogy a bronchitises betegek 93%-a javulásról számolt be a jiaogulan szedését követően.
A jiaogulannak Indiában hangzatos nevet adtak: a cukorgyilkos. Hatása ugyanis négyszeresen áldásos a cukorbetegek számára: csökkenti a vércukorszintet, csillapítja a cukor iránti sóvárgást, antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatású.
A Herba-D Gránátalma + Jiaogulan kapszulája tehát komoly segítség lehet a magas vérnyomás elleni harcban, mellékhatásai – a szintetikus szerekkel ellentétben – pedig mind pozitívak.